Mówi się: w zdrowym ciele zdrowy duch. U nas i ciała i duch ważne tak samo. Materię cielesną wykorzystujemy do tego, by biegać, pływać, pedałować, a pomaga nam w tym duch rywalizacji i dobrego serduszka. Bo całą naszą aktywność sportową przekujemy w pomoc potrzebującym.

W sierpniu wystartowaliśmy z akcją charytatywno-sportową “FarmaFit – Czas na letnie poruszenie!”. Akcję zainicjował Marcin Maszczyński, nasz programista PHP. Jej zasady są bardzo proste. Korzystając z aplikacji STRAVA, zdobywamy punkty (tzw. “FarmaPunkty” – wyjaśnia aut.). Otrzymujemy je według ustalonego przelicznika, innego dla każdej aktywności naszego triathlonu, tj. jazdę na rowerze (np. do pracy) bieganie oraz pływanie (np. po pracy). Zgromadzone punkty zamienimy na pieniądze, które trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

W zabawie może wziąć udział każdy z nas, wystarczy smartfon bądź smartwatch, instalacja aplikacji i można pomagać. Dotychczas włączyło się ponad 50 osób, blisko jedna trzecia firmy. To ludzie ze wszystkich oddziałów: Krakowa, Mysłowic, Poznania i Warszawy. Biegamy, pływamy, jeździmy na rowerach. Dzieje się! W przypadku tej ostatniej aktywności, mamy zarejestrowane pojedyńcze trasy liczące nawet po 100 kilometrów.

Co ciekawe, w akcji uczestniczą nie tylko ci, którzy np. dojeżdżają do pracy na jednośladach, ale również osoby przebywające na urlopie np. nad morzem.

Zabawa odbywa się pod czujnym okiem naszych ambasadorów. Są nimi:

Marcin Maszczyński – programista PHP w FarmaProm w Krakowie, zapalony rowerzysta, amator wspinaczki i podróży górskich.

Tomasz Trembecki – doradca ds. rozwoju biznesu – segment apteczny, maratończyk, miłośnik biegania i podróży, wielokrotny maratończyk, uczestnik Korony Światowych Maratonów.

Oczywiście, to nie jedyne sportowe wyzwania, w których zdecydowaliśmy się brać udział. W tym roku kolejny raz wystartujemy w biegu charytatywnym Business Run, odbywający się 8 września 2019 roku. W krakowskim wyścigu pobiegną trzy drużyny, które treningi rozpoczęły już w lipcu.

To nie koniec biegania. W październiku po raz czwarty wystartuje Bieg Miśków. Nasza autorska impreza sportowo-charytatywna, o której więcej można dowiedzieć się TUTAJ.