Uwielbiamy sport tak samo jak pomaganie innym. Motocyklowa ekipa FarmaProm TEAM z naszym CEO Pawłem Stasiaczkiem na czele, bierze udział w misji charytatywnej „Uratuję Cię” organizowanej przez Caritas Polska. Akcja odbywa się przy okazji rajdu po afrykańskich bezdrożach Africa Eco Race na trasie Monako-Dakar, tzw. trasa „starego” Dakaru, w którym startują nasi zawodnicy.

Zawodnicy, w tym m.in. legenda polskich sportów motocyklowych Jacek Czachor, w ramach założeń misji, dostarczyli do Senegalu praktyczną pomoc – mleko, przekazane przez firmę Mlekovita. Dar trafi do ośrodka dla dzieci chorych i niedożywionych, kierowanego przez siostrę urszulankę Ksawerę Michalską na przedmieściach Dakaru.

Rajd Africa Eco Race 2020 składa się z 12 etapów, a jego uczestnicy pokonają łącznie ponad 6500 km, przemierzając wydmy Maroka, piaski Mauretanii i bezdroża Senegalu. Zawodnicy wystartowali 7 stycznia, na metę w Dakarze dotrą 19 stycznia. Trzymamy kciuki i śledzimy ich poczynania, m.in. dzięki wideo-relacjom w YouTube

Więcej informacji o misji „Uratuję Cię” na stronie Caritas Polska

Zdjęcia: Marcin Kin