W akcji FarmaFit wspiera nas m.in. dietetyczka Karolina Zelin. Specjalistka przeprowadziła u nas badanie analizy składu ciała, dzięki któremu dowiedzieliśmy się więcej o kondycji własnego organizmu. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu z nas. Najwięcej emocji wzbudziły wyniki dotyczące wieku metabolicznego. Dlatego na podstawie grupy 44 osób, pokusiliśmy się o mini analizę, a dokładniej policzyliśmy, że:

 

Średni wiek metaboliczny FarmaProm wynosi 30,6 lat.

Średni wiek biologiczny FarmaProm wynosi: 31,5 lat.

 

wiek metaboliczny farmaprom

 

O komentarz wyników poprosiliśmy naszą specjalistkę.

“Wiek metaboliczny, to taki ogólny obraz stanu naszego organizmu. Pokazuje nam jakie jest tempo naszego metabolizmu, w jakiej kondycji jest nasze ciało. Niestety, nie zawsze nasz wiek metaboliczny idzie w parze z wiekiem biologicznym. Jeśli wiek metaboliczny jest wyższy niż biologiczny, jest do dla nas sygnał, że dzieje się coś niedobrego. Wówczas należy jak najszybciej zmodyfikować nasz tryb życia, aktywność fizyczną oraz sposób odżywiania, tak aby maksymalnie obniżyć wiek metaboliczny. Po wyliczeniu Waszych średnich widać, że Wasz wspólny średni wiek metaboliczny jest prawie o rok niższy niż średnia wieku biologicznego. Brawo! Praca zespołowa zdana na piątkę z plusem :). Jednak pamiętajmy, że warto ciągle nad sobą pracować, abyśmy byli jeszcze młodsi, bardziej sprawni i jeszcze bardziej fit – FarmaFit”.

Poza sprawdzeniem ogólnej kondycji naszych organizmów, Karolina przygotowała pomysły na zdrowe lunchboxy – dwoma  z nich dzielimy się z Wami. Są idealne w przerwie w pracy jako substytut np. hamburgera czy hot-doga. Dzięki lekkiej szacie graficznej można je łatwo zapisać np. w pamięci telefonu, aby zawsze mieć je pod ręką.

 

karolina zelin dietetyczka lunchbox 2karolina zelin dietetyczka lunchbox 3

Pełni dodatkowej wiedzą o odżywianiu i zainspirowani zdrowym trybem życia, zorganizowaliśmy wewnętrzny konkurs “Fast food kontra fast food”, w którym uczestnicy udowodnili, że szybkie jedzenie może być zdrowe i bogate w witaminy. W zabawie wzięło udział w sumie 10 osób. Byli to FarmaPromianie: Sylwia Kunecka, Maciek Koniuszewski, Michał Pelczar, Michał Terlicki, Miłosz Sotomski, Konrad Listopad, Michał Dubiel, Marta Dąbrowska, Robert Kubac i Michał Zubik. Ich propozycje wyglądały naprawdę niesamowicie. Tak też smakowały!

farmafit zdrowe jedzeniefarmafit zdrowe jedzenie 3farmafit zdrowe jedzenie 5farmafit zdrowe jedzenie 4farmafit zdrowe jedzenie 2

Jury wybrało trzy najsmaczniejsze i ich zdaniem najbardziej bogate w witaminy potrawy. Gratulujemy!

A oto laureaci i ich przepisy:

1 miejsce – Michał Terlicki, specjalista ds. obsługi Klientów

michal terlicki farmaprom

2 miejsce – Robert Kubac, programista PHP i jego inspiracja (tutaj)

robert kubac farmafit

3 miejsce – Marta Dąbrowska, specjalistka ds. obsługi Klientów

marta dabrowska farmafit