Mens sana in corpore sano. To obco brzmiące zdanie nie służy tu popisywaniu się zdolnościami językowymi. Oznacza dokładnie „w zdrowym ciele zdrowy duch” i mówi o czymś bardzo ważnym, na co nie zawsze zwracamy uwagę. Mianowicie o tym, że jak nam w środku wszystko doskonale gra i buczy to i na zewnątrz jesteśmy lepszymi pracownikami, przyjaciółmi. Po prostu jesteśmy szczęśliwsi.

Chcemy być zawsze zdrowi, bo zdrowy pracownik to szczęśliwy pracownik. I dlatego, w ramach kontynuacji projektu FarmaFit – dbamy o kondycję w farmacji, przygotowaliśmy dla naszych koleżanek i kolegów akcję, dzięki której będą mogli lepiej zadbać o zdrowie. W jej ramach dwa razy w miesiącu zaleje nas grad owoców.

Akcja „Owocowa Brygada” ma na celu przekonanie wszystkich FarmaPromian, że owoce nie tylko są pyszne, ale przede wszystkim zdrowe. Mają mnóstwo witamin, dzięki którym nasze codzienne funkcjonowanie będzie odrobinę bardziej przyjemne. Na inaugurację projektu wybraliśmy marzec i rozpoczynamy owocem, od którego wszystko się zaczęło – jabłkiem.

Jabłko to początek wszystkiego. Owoc, który kusi ludzi od zarania dziejów, a od 1976 roku robi to za pomocą nowoczesnych technologii. Krótko mówiąc – jabłko znaczy sukces! Jakie jest jabłko, każdy widzi. Jest okrągłe, jest soczyste, jest czerwone, jest zielone i zdrowe, a Steve Jobs sprawił, że również pożądane przez miliony ludzi na całym świecie. Chcesz być zdrowy i pożądany? Jedz jabłka!

Najatrakcyjniejszy organ
Panel sterujący człowieka to organ energetycznie bardzo zachłanny. Mózg trzeba nieustannie odżywiać. I to nie tylko czytając trudne książki i słuchając muzyki klasycznej. Mózg jest wiecznie głodny. By go nakarmić i nie przytyć – jedz jabłka! Mają duże dawki węglowodanów i flawonoli, które działają przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie.

Uroda nie tylko radiowa
Nie to jest ładne, co jest ładne tylko to, co się komu podoba. Podobno. Żeby się sobie zawsze podobać – jedz jabłka! Zawierają kolagen, mnóstwo minerałów (potas, żelazo, cynk, krzem) i cały alfabet witamin, które sprawią, że będziesz mieć grzywę bujną jak lew, buzię gładką jak pupa niemowlaka i paznokcie mocne jak tygrysie pazury.

Niech moc będzie z Tobą!
Całkowitą ochronę da nam prywatny bodyguard. Przed wszystkim innym obronią nas owoce. Dlatego jedz jabłka! Jabłka, dzięki obecności rozpuszczalnej frakcji błonnika, wykazują właściwości prebiotyczne i stymulują namnażanie bakterii probiotycznych, dobrych dla naszego zdrowia. Układ immunologiczny zawdzięcza jabłkom naprawdę sporo. Głównie dlatego, że sprzyjają one tworzeniu właściwej flory bakteryjnej w jelitach.

Top Model Polska
Kochanego ciała… zawsze powinno być w sam raz! By być zawsze fit – jedz jabłka! Znajdujące się w nich pektyny wpływają korzystnie na florę bakteryjną. Wywołując długie uczucie sytości, zmniejszają one głód i sprawiają, że nie podjadamy między posiłkami, co w efekcie przyczynia się do utraty wagi i zapobiega jej przyrostowi.

Na zdrowie!