Integrator zamówień sieciowych

IT Apteka


Wiemy, że proces zamawiania może być długi i żmudny. Znamy sposób na to, jak go skrócić i uprościć. Stworzyliśmy w FarmaProm integrator zamówień sieciowych, który jest częścią platformy IT Apteka. Poniżej przedstawiamy, jak działa i w czym może wspomóc codzienną pracę.

 

Przedstawiciel firmy farmaceutycznej przychodzi na spotkanie z koordynatorem sieci

Na spotkaniu określane są zasady, szczegóły współpracy i często kończy się ustaleniem, jakie są potrzeby sieci aptecznej. Ale co zrobić dalej z zamówieniem? Zdarza się, że jest ono generowane jeszcze podczas wizyty, a to pochłania dużo czasu.

 

 

Oferta online w systemie FarmaProm – w Integratorze

Po ustaleniu warunków przedstawiciel producenta wystawia ofertę w aplikacji FarmaProm. Udostępnia ją koordynatorowi sieci, który widzi ją w aplikacji IT Apteka.

Plusy rozwiązania online:

  • szybsza realizacja zamówień

  • kontrola nad wysłanym zamówieniem 

  • bezpieczeństwo ustaleń 

  • duża oszczędność czasu

  • skrócona ścieżka negocjacji

 

Realizacja zamówienia

Posiadając elektroniczną platformę do zamawiania IT Apteka wraz z Integratorem, koordynator nie musi zbierać zapotrzebowania od aptek z sieci.

System podpowiada je automatycznie na podstawie algorytmów obliczających m.in. sugerowaną ilość do zamówienia na podstawie stanów magazynowych i sprzedaży.

Koordynator składa zamówienie w imieniu sieci zgodnie z zapotrzebowaniem w dogodnym momencie.

Pełna automatyzacja procesu:

 • algorytm na bieżąco analizuje stany magazynowe, sprzedaż, potencjał i potrzeby, by zaproponować ilości z podziałem na poszczególne apteki w sieci, co daje możliwość szybszego przygotowania zamówienia w oparciu o rzeczywiste potrzeby

 • system automatycznie przelicza rabat (zgodnie z regułami wprowadzonymi przez producenta), co daje bezpieczeństwo i kontrolę nad jego poziomem

 • Integrator Zamówień Sieciowych daje możliwość wyboru hurtowni oraz podpowiada, gdzie jest najtaniej, jak również umożliwia systemową negocjację cen i automatyczną realizację zamówienia bezpośrednio w hurtowni poprzez FarmaProm.

 

Śledzenie zamówienia online

Koordynator śledzi drogę zamówienia – od wysłania do odebrania (zmiana statusów, np. nowe, w realizacji, dostarczone) i zyskuje pełną kontrolę nad przebiegiem procesu.

Kluczowe benefity Integratora zamówień sieciowych FarmaProm

Automatyzacja procesu

Bezpieczeństwo ustaleń

Szybkości realizacji zamówień

Oszczędność czasu

Kontrola nad wysłanym zamówieniem

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

Rozwiązanie stworzone przez FarmaProm gwarantuje doskonałą współpracę pomiędzy koordynatorami sieci i firmami farmaceutycznymi. Chętnie opowiemy o jego wszystkich korzyściach.

Aby poznać szczegóły, skontaktuj się z Kamilem Raszewskim, specjalistą ds. kluczowych klientów.

T: +48 669 370 000
M: kamil.raszewski@farmaprom.pl