Podczas tegorocznego Google Developer Days (5-6.09) w krakowskim Centrum Kongresowym ICE znalazło się coś dla każdego amatora androida, uczenia maszyn, technologii webowych, IoT czy asystenta Google.

Na konferencji dedykowanej programistom pracującym z technologiami Google, można było spotkać sporo znanych twarzy z Google Developer Advocates, a także wielu specjalistów z Google Developers Experts (ze względu na organizowany parę dni wcześniej w Krakowie GDE Summit – przyp. autor). Wśród setek uczestników z różnych firm, byli też nasi programiści i testerzy z teamu tworzącego aplikację mobilną IZI FarmaProm na system Android.

Oprócz możliwości obejrzenia wykładów o najnowszych osiągnięciach zespołów pracujących nad narzędziami dla programistów, można było wziąć udział w warsztatach, osobiście porozmawiać ze specjalistami na temat swojej aplikacji, a nawet przy przeznaczonym do tego stoisku, poprosić o jej recenzję. Stoisko Android Things pokazało różne zastosowania tego systemu na mini komputery. Największą popularnością cieszyły się roboty rysujące podobiznę każdego kto za ich pomocą zrobił sobie zdjęcie. 

Prezenty rozdawane przez organizatora pozytywnie zaskoczyły chyba wszystkich uczestników konferencji. Każdy otrzymał zachęcający do budowania własnych projektów zestaw Pico Pro Maker Kit z kamerą i ekranem dotykowym. Pierwszy dzień zakończył się imprezą. Można było na niej zagrać w ogromną Jengę, minigolfa albo wykąpać w basenie z piłkami. 

Z kolei drugi dzień rozpoczął Keynote, który zaktualizował informacje na temat asystenta Google oraz nowego, niewydanego jeszcze Google Lens. To był dzień pełen prelekcji i warsztatów, który zakończył wykład podkreślający jak ważna jest różnorodność płciowa i etniczna przy tworzeniu oprogramowania.

tekst i zdjęcia: Artur Staniec