Dwie drużyny FarmaProm wystartowały w Kraków Business Run 2016 zajmując 134 i 517 miejsce na 1000 startujących. Brawo FarmaPromianie! Jak mówią nasi zawodnicy, pomagając przełamaliśmy nasze słabości i daliśmy z siebie wszystko.

Trasa piątej edycji Kraków Business Run wiodła z Rynku Głównego, ulicą Sławkowską na Planty, bulwarami otaczała Wawel, a następnie znów Plantami i ulicą Wiślną wracała na Rynek. Dystans biegu to 3,8 km dla każdego uczestnika w zespole, czyli łącznie 19 km dla całej drużyny – informują organizatorzy wydarzenia.

Przed biegiem wszyscy startujący wzięli udział w rozgrzewce na Rynku Głównym w Krakowie.

krakow business run - farmaprom2

krakow business run - farmaprom4

krakow business run - farmaprom5

Razem z naszymi zawodnikami na krakowskim Rynku Głównym rozgrzewał się m.in. Paweł Stasiaczek, prezes Grupy FarmaProm, który mimo że nie startował w biegu, był i mocno kibicował farmapromowym sportowcom.

krakow business run - farmaprom3

Naszą firmę reprezentowały dwa pięcioosobowe teamy: FarmaProm i FarmaProm 2. W ich skład weszli programiści, testerzy, specjaliści ds. obsługi klienta, a także działu sprzedaży.

Pierwsza ekipa: Michał Zubik, Bartłomiej Leśniak, Anna Riess, Michał Pelczar i Mateusz Mordarski zajęła 517 miejsce. Ich łączny czas biegu wyniósł 01:41:18. Z kolei druga drużyna: Piotr Szypuła, Grzegorz Socha, Stanisław Faber, Tomasz Armata i Paweł Łabno (kapitan), zajęła wysokie 134 miejsce przebiegając dystans z rezultatem 01:29:20.

krakow business run - farmaprom6

krakow business run - farmaprom8

Najlepszy wynik spośród wszystkich naszych zanotował Tomasz Armata. Pokonał dystans 3,8 km w czasie 16:53.

Jestem niesamowicie zaskoczony swoim wynikiem, bo podczas biegu czułem, że nie idzie mi najlepiej. Choć z drugiej strony cieszyłem się, że udało mi się spokojnie rozpocząć pierwszy kilometr. Poza minięciem linii mety, najlepszym momentem biegu, gdzieś w połowie trasy – gdy dopadł mnie kryzys, był widok uśmiechniętej Ani, koleżanki z pracy. To dodało sporo sił – mówi Tomek Armata.

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom zaangażowania. Biorąc udział w imprezie pomogli podopiecznym Fundacji Jaska Meli Poza Horyzonty – Agnieszki Rundsztuk, Rafała Idzika i Marii Ryszki oraz podopiecznym Stowarzyszenia Unicorn. Dziękujemy również silnej reprezentacji kibiców, którzy wspierali naszych sportowców w rozgrzewce, na starcie, trasie i na mecie. W tym gronie – poza koleżankami i kolegami z pracy – znaleźli się również właściciele FarmaProm.

krakow business run - farmaprom9

Tydzień przed startem z biegu zrezygnowała jedna z naszych zawodniczek – Joanna Podsiadło-Kalita. W czasie treningu nabawiła się kontuzji kostki. Zastąpił ją Grzegorz Socha. Na drugi dzień wszyscy zawodnicy przekazali koleżance z pracy koszulkę startową, a Grzesiek oddał jej swój medal. W ten sposób podziękowali Joasi za dobre chęci.

krakow business run - farmaprom10

Cieszymy się, że wzięliśmy udział w Kraków Business Run 2016. Zainspirował nas do tego Paweł Łabno,  który poza programowaniem, mocno angażuje się w bieganie. Mamy nadzieję, że uczestnicząc w wydarzeniu, zapoczątkowaliśmy nową, kolejną tradycję w naszej firmie.

Pomaganie przez bieganie jest jedną z najprzyjemniejszych rzeczy jakiej doświadczyłem w trakcie swojej kariery sportowej. Doskonałą okazją do realizacji tego pomysłu wydawał się Business Run, do którego przymierzałem się rok temu, lecz się spóźniłem. W tym roku już wcześniej oczekiwałem i udało mi się zdobyć miejsce dla dwóch zespołów. Po wielu perypetiach nadszedł dzień biegu. Spotkaliśmy się przed biegiem i część z nas biegnąca w pierwszych zmianach przystąpiła do rozgrzewki. Na trasę biegu przyszło nam się udać w trudnych warunkach, ale daliśmy radę. Wszystkie zmiany pobiegły świetnie i zrobiły swoją robotę. Zmierzyliśmy się z innymi, ale przede wszystkim z swoimi własnymi słabościami. Gdy ostatni z naszych zawodników dobiegł na metę poczułem dumę, że nam się udało. Już usłyszałem, że są kolejne osoby, które chcą pobiec za rok – powiedział Paweł Łabno.

Zdjęcia: Paweł Stasiaczek, Dorota Faber, Zbigniew Olech, Marcin Jurek